Vinç Kiralama Hizmetleri

 • İstanbul, Türkiye

  Battalgazi Mah. Kasım Sok. 14/7 Esenyurt

 • 0(545) 585 18 05

  7/24 Hizmet Vermekteyiz

 • 0(545) 585 18 05

  Whatsapp İletişim

 • infoasafvinc.com

  Detaylı bilgi alın

Vinç Çeşitleri

Vinç Çeşitleri

Dünyamızda ve ülkemizde iş ekipmanları arasında sıklıkla kullanılan araçlardan birisi olan vinçler, kullanım alanları açısından bölümlere ayrılmaktadır. Çalışma tipleri ve boyutları ile farklı farklı amaçlarda kullanılan vinçler, sizin tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek nitelikte dizayn edilmektedir. Peki vinç çeşitleri nelerdir? Bu çeşitler nerelerde kullanılmaktadır?

Sabit Vinçler:

Sabit vinçler, en çok kullanılan vinç çeşitlerinden birisi olarak kabul edilmektedir. Belli bir yere sabitlenerek kullanılmasından ötürü sabit vinç olarak adlandırılmaktadır. Sabit vinçler ile sadece yükleri kaldırma ve indirme faaliyeti gerçekleştirilmektedir. Sabit vinçler, farklı farklı tekerlekli araçlarla öne ya da arkaya ilerleme hareketi kazanabilmektedirler. Genellikle fabrikalar ve limanlarda kullanılan sabit vinçler, depolama işlemlerinde büyük işe yaramaktadır.

Mobil Vinçler:

Hareketli bir halde olan mobil vinçler, kullanım alanı açısından; sabit vinçlere nazaran daha kullanışlıdırlar. Lastik tekerlekli kamyonlara monte edilmeleri ile birlikte bir alandan diğer alana hızlı bir şekilde giderek zamandan da tasarruf edilmesini sağlamaktadır. Çekiciye gerek duymayan mobil vinçler ayrıca geçtikleri zemine de herhangi bir zarar vermemektedir. Mobil vinçler de kendi aralarında paletli ve sepetli vinçler olarak ikiye ayrılmaktadır. Sepetli vinçler, insan gücüyle ulaşılması zor alanlara ulaşmayı sağlayarak büyük kolaylık sağlamaktadır.

Kule Vinçler:

Genellikle inşaat alanları ve şantiyelerde kullanılan kule vinçler, ağır yükleri taşımakta kullanılmaktadır. Kule vinç operatörleri tarafından kullanılan kule vinçler, kendi başlarına ayakta durmaktadır. Binanın boyuna göre kule vincin boyutu da büyümektedir.

Portal Köprülü Vinçler:

Genelde inşaat işlerinde kullanılan bu vinçler, depolama işleri için tercih edilmektedir. Kolonlar üzerinde yer alan raylar ile hareketi sağlanmaktadır.

Gezer Köprülü Vinçler:

Gezer Köprülü Vinçler, yüksek kaldırma kapasitesine sahiptir. Güçlü tasarımı sayesinde kaldırılacak bir çok yükün altından kalkmaktadır. Bu nedenle sıklıkla tercih edilir. Gezer köprülü vinçler, genellikle kapalı binalar ve fabrikalardaki yüklerin kaldırılmasında kullanılmaktadır.

Teleskopik Vinçler:

Teleskopik vinçler hem yatay hem de düşey bir biçimde hareket etmeleri sayesinde birçok yükün yerini kolay bir biçimde değiştirebilmektedir. Ağır yüklerin kaldırılması için ideal olan bu araçların 360 derece dönebilen versiyonları da bulunmaktadır.

Kurtarıcı Vinçler:

Genellikle ağır araçların kurtarılması için kullanılan bu vinç çeşidi, araba kazalarında ve batan gemilerin kurtarılmasında kullanılmaktadır. Kurtarıcı vinçler aynı zamanda zemine batan araçları da bulundukları yerden çıkarmaktadır.

Monoray Vinçler:

Tek bir ray üzerinde gidip gelen bu vinç çeşitleri, genellikle malzeme çıkarma işlemlerinde kullanılmaktadır. Gezer köprülü vinç yerine de kullanılan bu araç, fabrikalarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Teklif Formu

Tonluk Vinç

Tonluk Vinç
İncele

Kırmalı Vinç

8 tonda 120 tona kadar taşıma Sepet 25 MT 75 MT Mendif 12 MT 18 MT Portif…
İncele

Vinç Kiralama

Asaf Vinç, her ihtiyaç için en doğru maliyetlerle vinç kiralama hizmeti…
İncele

Vinç Çeşitleri

Dünyamızda ve ülkemizde iş ekipmanları arasında sıklıkla kullanılan araçlardan…
İncele

Platform - Manlift Kiralama

Platform kiralama hizmetleri konusunda profesyonel olan firmamız Asaf…
İncele

Makaslı Platform Kiralama

Asaf Vinç deneyimleri sayesinde makaslı platform kiralama taleplerinizi…
İncele

Forklift Kiralama

Firmamız, günlük, haftalık yada daha uzun dönemler için forklift kiralama…
İncele
Asaf Vinc İletişim
Asaf Vinc WhatsApp
Asaf Vinc İletişim
Asaf Vinc WhatsApp